CANLI | TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi açıklamalarda bulunuyor

TFF RİVA Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Konferans Salonu’nda TFF Başkanı Mehmet Büyükekşı ve TFF Yönetim Kurulu basın toplantısı düzenleyiyor.

CANLI | İşte TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin açıklamaları:

“Halil Umut Meler bizim için sadece bir hakem değil uluslararası arenalarda kendisiyle iftihar ettiğimiz gurur duyduğumuz bir hakemimiz. İyi bir aile babası ve iyi bir insan. Bugün konuşacağımız hiçbir şey hakemimiz zalimce tekmelenirken, iki eliyle siper alıp yerde sürüklendiği fotoğraftan başka bir şey söyleyemez. Bu güzel oyunun içinde asla ve asla şiddete yer yoktur. 11 Aralık Pazartesi akşamı oynanan MKE Ankaragücü-Rizespor maçında yaşananlar hiçbir şekilde kabul edilemez. Saha içerisinde ve saha dışında benzer olaylara sıfır tolerans göstereceğimizi, hakemlik müessesine yapılacak saldırı veya orantısız baskıya hiçbir şekilde izin vermeyeceğimiz hatırlatır bugünkü yönetim kurulu toplantısında alıdğımız kararları kamuoyuna sunmak istiyoruz.”

“Dün yönetim kurulumuzla birlikte hastaneye gittik. Çok şükür iyileşiyor kendisi de iyi görünüyor. Bugün taburcu oldu. 12 günlük bebeği Ege ile ailesine kavuşuyor. Allah böyle bir acıyı Halil Umut Meler’e diğer hakemlerimize ve futbolun tüm paydaşlarına yaşatmasın. İlk andan itibaren oalyla ilgili talimatlarını veren sayın cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. İçişleri Bakanımız, Aile Bakanımız ve Adalet Bakanımıza teşekkür ediyorum. Bu süreçre reform yaparak tüm konulara müdahil olmaya başladık. O gün nasıl futbol ailesiyle tek vğcut olduysak bugün de kısır tartışmaları bir kenara bırakıp tek vücut olmak zorundayız. Olayım sorumluluları ile ilgili yüce Türk adaleti gereğini yapmıştır ve yapmaya devam edecektir. Hukuk müşavirliği sevkleri dün yapmıştır. PFDK, yarın gereğini yaparak Perşembe günü kararını açıklayacaktır.”

“Disiplin talimatlarımızda devre arasında bazı değişiklikler yapma kararı aldık. Hak mahrumiyet ve para cezasına ek olarak ilave yaptırımlar getirmeyi planlıyoruz. 6222 sayılı kanunda ilgili değişikliklerin yapılması hususunda TFF de yerini alacak. Medyada futbol atmosferine zarar veren yayınlar ile ilgili RTÜK ile yaptığımız anlaşma artarak devam edecektir. Tüm liglerdeki maçların süresiz ertelendiğini açıklamıştık. Bugün aldığımız kararla 19 Aralık günü tüm ligler yeniden başlayacaktır. Birbrimizi şikayet etmek yerine bir olarak, birlik olarak, sağduyu ile birlik-beraberlik içinde hep birlikte başarılı olacağımıza inanıyoruz. Birlikte başaracağız demiştik. Türk futbolunun geleceği için atılması gereken adımları atmaya, çözülmesi gereken sorunları çözmeye camiamızla yapmaya devam edeceğiz. Futbolun tüm paydaşlarıyla yapacağız. Olayın olduğu saatten itibaren bu süreçte bize destek veren FIFA Başkanı Infantino, UEFA Başkanı Ceferin ve UEFA Hakem Komitesi Başkanı Collina’ya teşekkürlerimi iletmek istiyorum.”

“Hukuk kurulu müşavirliği maçların ardından Salı günleri sevkleri yapıyor. TFF yönetiminin karar alma yetkisi yok. Yetki, bağımsız olan PFDK’da… Bütün sevkler oraya yapılıyor. Yarın toplanacaklar. İlgili maddelerden sevkler yapıldı. Gerek izinsiz sahaya girme gerekse de hakeme şiddet gibi… Ankaragücü Başkanı Faruk Koca ile ilgili sevkler yapıldı. Diğer kişiler de sevk edildi. Takım olarak Ankaragücü sevk edildi. Perşembe günü PFDK trafından açıklanacak.”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x